piatok 5. septembra 2014

World Model Expo 2014, Stresa (ITA)

Táto akcia bola pre mňa úplne nová skúsenosť, keďže som doteraz o nej počul len v súvislosti s figúrkami. Na baneri oficiálnych web stránok sa však objavila fotka môjho Juaggu, tak som si overil u Mariana, že to je akcia nie len pre figurkárov, ale môžem tam vystaviť aj svoje sci-fi výtvory.
Po dohode s rodinou bolo rozhodnuté - vo štvrtok večer odchod do Talianska, v piatok poobede na mieste inštalácia modelov... a skoro som šiel do kolien - v kategórii sci-fi bolo asi 5× viac modelov ako v Mošoni (ktorý som doteraz považoval za blizku akciu s najlepšie obsadenou kategóriou sci-fi). A nie hocijakých - mix modelov Gundam, MaK, Dust, Industria Mechanika, Kallamity a množstvo menších či väčších scratchov... zo Star Wars dva modely (z toho jedna noha AT-AT) a žiaden Star Trek, takže všade moje obľúbené mecha modely :-) no proste raj pre oči. Kvalita modelov zodpovedala filozofii výstavy - organizuje sa raz za 3 roky, takže modelári doniesli to najlepšie, čo za dané obdobie urobili.

Tu je zopár fotiek sci-fi modelov:
 
 


Okrem sci-fi modelov tam prekvapujúco boli dobre obsadené aj tradičné kategórie lietadiel, bojovej techniky, ale aj civilných vozidiel a lodí, vždy delené na Standard a Master.
Vyhlasovanie výsledkov bola na naše zvyklosti riadna divočina - modely sa hodnotili bodmi a poradie sa určovalo podľa spoločnej "výkonnostnej" tabuľky. Tak sa napríklad stávalo, že počas udeľovania bolo na pódiu aj 60 modelárov, najmä v tak nabitých kategóriach ako boli figúrky. Ja som to trošku pociťoval ako zníženie hodnoty ocenenia, naopak mnohých modelárov to motivovalo. Iný kraj, iný mrav...

Tu je zopár ďalších fotiek:
 
 
 
 a na záver kompletný album:

Suma sumárum - viac ako 4000 kvalitných modelov na jednom mieste, viacero kamarátov... proste vydarený modelársky víkend. Snáď to o 3 roky bude opäť v Európe, aby som sa mohol znovu zúčastniť.

Zverejnenie komentára
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...