utorok 13. decembra 2011

Zoids - mecha modely

Kategória sci-fi je pre konzervatívnych modelárov občas ťažšie stráviteľná a nejak nevedia akceptovať, že aj také niečo môže niekoho zaujať. Ak chcem pritvrdiť, spomeniem anime filmy a množstvo mechanických stojov, ktoré sa v nich preháňajú. Samozrejme, aj tie sa robia ako plastikové modely. Celkom vydarené, kvalitné, atraktívnosť predlohy je (ako vždy) čiste subjektívnou záležitosťou. Povedal by som úplne okrajovou témou u nás sú Zoids - mecha stroje podľa anime seriálov a filmov, pričom sú inšpirované zvieracou ríšou. Tigre, levy, psy, opice... všetko v mechanickom prevedení, ako Kotobukiya ich vyrába ako plastikové modely v mierke 1/72. Upozorňujem, že v super kvalite, v sérii Highend Master Model. V Ázii celkom obľúbené, v Európe z rôzych dôvodov neznáme.
Všetko je to len vec vkusu a otvorenosti pre nové modelárske výzvy. V princípe sú to modely ako každé iné a aj s nimi sa dajú urobiť divy. Asi takto môžu vyzerať, keď sú pekne postavené

Great Saber, autor Aqua
Berserker Tiger- Saber Tiger Schwartz, autor str1ku
Command Wolf AC Mk-II, autor Genosider
Lightning Saix, autor Shifty, čistá krabička, s dekálmi

Týmto príspevkom reagujem na čuráka menom Michal Žilinský, ktorý si nedovidí ani na koniec svojho arogantného a obmedzeného nosa.
Zverejnenie komentára
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...