nedeľa 3. októbra 2010

E-Day Praha 2010 - fotky a postrehy

S odstupom času sem píšem zopár komentárov na akciu E-Day 2010 v Prahe - aj keď sa uvádza ako dvojdňová akcia, vzhľadom na vzdialenosť od Žiliny je vlastne trojdňová, takže 2x nocovanie v Prahe. Našťastie sme mali celkom luxusné ubytovanie za dobrý peniaz (chalani, môžte ľutovať, ďalších 5 sa mohlo zadarmo vyspať).

Priestory v garážach obchodného centra mi pripadali rovnaké ako minulý rok, aj keď podľa informácií boli vraj zväčšené (nejak som si to nevšimol). Garážové priestory mi neprekážajú ako niektorým, ale občas ma zaskočil mrazivý prievan z blízkych východov. Čo som si však všimol hneď bolo to, že počet modelov sa citeľne zmenšil. A dosť mi vadila neustále opakovaná reklama v reproduktoroch, že sa jedná o najväčšiu modelársku akciu v strednej Európe...
Nepochopil som systém registrácie - domáci (t.j. češi) museli priniesť modely už v piatok, v sobotu sa mohli registrovať už len cudzinci. De facto to pre každého mimopražana znamená trojdňová akcia. A k tomu nemožnosť registrovať modely cez internet, čo sa nakoniec vyriešilo tak, že registráciu zabezpečil klub v Chodove na svojich web stránkach. Na stránkach eday.cz ani zmienka, úplné nič a odkaz na Chodov utajený v jednej online diskusii... Mám pocit, že toto mohli byť jedny z príčin slabej účasti modelárov.
A moje subjektívne pocity ? Pohodička, po prvotnom návale ľudí u predajcoch už bol kľud, modely sa dali bez problémov obzerať z každej strany a fotiť. Obzerať tam bolo čo celé dva dni, dokonca som nestihol ani kotol so Šulcom a Štěrbáčkom, ani som nevedel ako... Nevedel som ani to, ako som dokázal v priebehu pol hodiny "skúmania ponuky" predajcov minúť takmer celý svoj rozpočet. Ale zase na druhú stranu, bolo čo kupovať 8-))

Sci-fi stôl som žiaľ nenašiel, z klubových stolov tam nebol ani jeden slovenský.
Podľa nejakých článkov som mal pociť, že celé čechy holdujú stolovým hrám a wargamingu, ale prítomní wargamisti sa veru nudili a ľudí (detí) okolo nich bolo veľmi poskromne. Modelári asi nie sú tá správna cieľová skupina...

Pár zaujímavých modelov som aj pofotil, tu sú fotky:


Otázka ostáva - ako ďalej s touto akciou ? Toto bol zatiaľ najslabší ročník, takže zvažujem, či tri dni v Prahe nenahradím nejakou inou akciou. Uvidíme, čo prinesie budúci rok.
Zverejnenie komentára
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...