streda 19. augusta 2009

Hawker Sea Fury FB Mk.11 - kokpit

Trochu som predbehol dej s tým zlepeným trupom, samozrejme ešte pred tým som pracoval na interiéri. Bola to jediná zásadnejšia úprava, ktorú som plánoval, keďže kokpit v stavebnici ma moc neoslovil a kovové diely Eduard Zoom Colour boli po ruke... Planžeta obsahuje napríklad farebné bočné panely, upínacie pásy, palubnú dosku, takže kokpit sa s ňou robil rýchlo a pohodlne.

Pôvodne som chcel použiť aj rezinové sedadlo od Pavly, ale nepáčilo sa mi, celý odliatok je taký nejaký krivý, hrčatý.... proste nemá také pekné hladké a pravidelné tvary... Použil som teda pôvodné sedadlo zo stavebnice, akurát som naň doplnil drobnosti zo sady Eduard. Celok je nastriekaný tmavou modrošedou, odtieň namiešaný od oka, keďže informáciu o presnom odtieni som nikde nevypátral.


A ešte doplním pár slov ku trupu - polovice som zlepil sekundovým lepidlom a pokúsil sa napasovať krídlo na trup. Musel som poriadne zabojovať pilníkom na dosadacích plochách, pretože na prechode krídlo-trup mi vznikali schody - krídlo bolo vyššie ako trup. Pilníkovať sa oplatilo - diely sadli, takže som sa úspešne vyhol neskoršiemu nepríjemnému tmeleniu a brúseniu prechodu krídlo-trup.
Ďalší krok je nitovanie... to nabudúce...
Zverejnenie komentára
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...