piatok 10. apríla 2009

Praga E-241 v plaste

Produkcia firmy RS Models ma opäť potešila, pretože ich novinka sa týka slovenského letectva - československé predvojnové školné a cvičné lietadlo Praga E.241 (1/72) v dekálovej verzii SVZ. Mňa osobne teší aj ten fakt, že sa tak hádam udialo aj vďaka mojím prosbám o túto plastovú reedíciu pôvodne rezinovej stavebnice.

Z čoho sa to teda vlastne teším ? Nemusím sa trápiť s rezinom, plastové diely sú celkom pekné, aj keď dosť jednoduché - konštrukčne kopírujú tie rezinové, čo je vlastnosť všetkých "konvertovaných" stavebníc tohto výrobcu.
No sú to najmä tri dekálové verzie Slovenského štátu:
  • celostrieborná c83 (predvojnová kamufláž) z Leteckej školy s kruhovými znakmi SVZ doplnenými o trámové kríže (po septembri 1939)
  • celostrieborná S-37 so žltými doplnkami leteckej školy a novými znakmi SVZ. Stroj s rovnakým označením lietal v zime 1942 v Trenčianskych Biskupiciach na lyžiach, takže máme dodatočný námet na malé úpravy
  • khaki S-39 opäť so žltými doplnkami leteckej školy


A už teraz sa teším na ďalšie novinky - je v pláne Avia Ba-122, ktorá môže byť bohatá na rôzne slovenské verzie, napríklad akrobatické stroje Trnku a Kačku... Dúfam len, že sa pán Schneider nerozhodne vyradiť slovenské dekály tak ako napríklad v prípade plastového Zlínu Z-XII s uzatvorenou kabínou...
Zverejnenie komentára
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...