nedeľa 25. januára 2009

Gaz-67B 1/48 - nešťastné sedačky

Už asi dva mesiace stál Gaz takmer bez zmeny. Môj problém - ako mám dokončiť sedačky, aby vyzerali opotrebovane ? Skúšal som rôzne postupy - namaľovať tiene viacerými vrstvami šedej (Vallejo na štetec) v snahe napodobniť figurkárov; naniesť tmavšie tiene pigmentami; tupovať olejové farby... ale stále som bol nespokojný s výsledkom.
Po posledných debatách na stretnutí som si povedal, že tak už dosť - a sedačky som dokončil.

Hádam mám nateraz hotovo, tu na pár fotkách ukážem môj boj so sedačkami (našťastie emócie na fotkách nie je vidieť)

  • Prvotná verzia sedačiek - svetlošedé plátno, tieňovanie tupovaním čiernej olejky do rohov... dojem nič moc, vznikli mi tam nejaké x-ká...


  • Postup ku záverečnej verzii - opäť svetlošedý základ, čiernou olejkou tupované tiene, tentoraz po obvode sedačiek. Dosť málo výrazný efekt, ale Béďo odporučil vydržať do ďalšieho dňa, lebo ja by som to od zlosti hneď nanovo premaľoval základom...


  • Chalani mi to okomentovali na stretnutí, takže som sa rozhodol posunúť základný odtieň šedej do "vrecoviny"... povedzme že do krémovej farby. Zmenil som prístup v maľovaní (už nie tupovanie ani Vallejo na štetec) a naniesol prvé vrstvy okrových a hnedých filtrov:


  • A takto vyzerá momentálne posledná verzia vzhľadu sedačiek. Asi šesť vrstiev filtrov, ten posledný som nariedil menej v snahe urobiť aj náznak washu. Model stojí na prvopočiatkoch budúcej podložky:


Čo na to hovoríte teraz, páni ? Už sa to konečne podobá na opotrebované plátené sedačky ?
Zverejnenie komentára
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...