nedeľa 28. septembra 2008

E-Day 2008, Praha

Ako som už písal pred pár týždňami, do Prahy sme chceli ísť členovia klubu spoločne, na "veľký klubový výlet". Okolnosti sa však vyvinuli tak, že sme šli nakoniec iba Béďo a ja.
Napriek tomu, že E-Day sa koná v Prahe už niekoľko rokov, šiel som tam po prvýkrát. Posledný E-Day som totiž absolvoval ešte v Plzni.
Čo povedať k súťaži. Pekná, veľká akcia - dostatok priestoru, dobre zabezpečená logistika, množstvo pekných modelov... Priestory v podzemnej garáži nákupného centra Galéria Butovice boli zčasti vyhradené len na výstavu modelov, súťažiaci mali voľnú vstupenku na oba dni (dostali fialový "festivalový" papierový náramok na ruku) a k tomu bonus 30% zľavu na jednorázový nákup v samoobsluhe Eduard. Bežní návštevníci platili vstupné 100 Kč, ale ku každej vstupenke zase dostali zdarma stavebnicu lietadla z prvej svetovej vojny od Eduarda, balený v sáčku. Pre deti veľký bonus.
Predajcovia boli všade naokolo, prišiel každý dôležitý hráč na modelárskom trhu, mne akurát chýbal Milan Vinš z Track&Troops s jeho BrailleScale ponukou.
Modely sa mi veľmi páčili, väčšina kategórií bola nabitá kvalitnými kúskami, stále bolo čo obzerať. Ani nebolo veľa ľudí pri stoloch, takže sa celkom v pohode obdivovalo aj fotilo.

Tu sú fotky, čo sme nafotili spoločne s Béďom, je ich viac ako 500, tak sa možte kochať a čerpať inšpiráciu:

Lietadlá, vrtuľníky, diorámy, autá, lode a ostatné...
Pozemná bojová technika

V nedelu doobeda som ešte stihol urobiť výlet do leteckého múzea v Kbeloch, fotky zverejním v ďalšom príspevku.
Zverejnenie komentára
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...