streda 3. októbra 2007

Výstava v Čadci pripravená

Úspešne sme nainštalovali výstavu modelov v Kysuckom múzeu v Čadci. Na moje potešenie sa zúčastnili všetci členovia nášho klubu, dokonca aj Drahoš Lörinc prišiel a nainštaloval svoje modely. Perfektné!
Bohužiaľ dosť sa nám situácia skomplikovala, pretože pôvodný plán vyzeral úplne inak. Totižto - mali sme prísť s modelmi do múzea a nainštalovať ich do pripravených prázdnych vitríniek. Ak by po nás ešte zostali nejaké voľné skrinky (bolo to vysoko pravdepodobné aj keď sme doniesli takmer 200 modelov), na druhý deň by prišiel zberateľ autíčok Matchbox a Burago a zvyšný priestor by zaplnil. Jednoducho priorita boli naše plastikové modely. Lenže... neskrotiteľná túžba zberateľa autíčok pochváliť sa svojimi angličákmi ho pravdepodobne dohnala k tomu, že nás predbehol a nainštaloval stovky maličkých aút do našich priestorov deň predtým ako sme prišli my. Takže po našom príchode do múzea sme so smútkom v duši zistili, že namiesto plánovaných 12 prázdnych sklenených vitríniek nás tam čakalo 5 ! Ako hovorím, ten exhibicionista obsadil 7 skriniek ! A nám ostalo zvyšných pät skriniek pre 200 modelov... Výsledok bol taký, že jednu zo skriniek sme mu vyhádzali, ale aj tak do šiestich boxov nejak rozumne a tématicky zmestiť 200 modelov a kopu sprievodného materiálu by bol čistý nezmysel. Takže výsledok je taký, že modely sú natlačené na poličkách jeden na druhom a nie je ich dosť dobre vidieť. Keď si spočítam, koľko času sme strávili nad spisovaním popisiek ku každému (!) modelu, ako sme ich zadeľovali do tématických zbierok a k nim spísali spoločné popisky... Mám z toho veľmi smutný pocit, veľa vecí sme robili zbytočne a strávili pri tom viacero dní práce... a tá zbytočná nervozita pri finišovaní... Sme mohli ten čas aspoň využiť na stavanie ďalších modelov.
No čo už, máme ponaučenie do budúcna. Ale dosť nariekania, takto to nakoniec dopadlo:

6 sklenených vitríniek s modelmi


stôl s najväčšími lietadlami


stôl s literatúrou a oceneniami (medaily sa ešte budú vešat na tú mrežu v pozadí na stene)


"pracovný stôl modelára"


zmes rôznych materiálov a podkladov na stavbu modelov + súťaže


toto je celkový záber na výstavné priestory po nainštalovaní, ešte to nie je konečný stav


no a toto je "realizačný tím", členovia nášho klubu


Ďakujeme všetkým, ktorí nám v tomto šialenstve pomohli ! A nezabudnite, keď budete mať cestu cez Čadcu, zastavte sa na chvíľu aj v Kysuckom múzeu, oproti obchodného domu Terno.
Zverejnenie komentára
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...