štvrtok 28. júna 2007

Priestory v Kysuckom muzeu v Čadci

Dnes sme boli osobne pozrieť priestory v Kysuckom múzeu v Čadci. Aby bolo jasné o čo ide, tu sú fotky. Momentálne je tam nainštalovaná výstava mesta Čadce.

Prvá, menšia miestnosť, kde je plánované umiestniť železničné modely. Má rozmery asi 6x6 metrov


Druhá miestnosť, je apoň raz tak veľká ! Tu je plán umiestniť vytrínky s plastikovými modelmi. Neskutočne veľké priestory, perfektne presvetlené, okná zatienené... väčšina lokálnych modelárskych súťaží môže závidieť !


Sklenené boxy o veľkosti 1x1 meter. Sú nižšie položené (na stole), takže bude pekne do vnútra vidieť. Sú kompletne presklené a uzavreté ! Počet - 6 kusov


Výstavné, vyššie sklenené vytrínky. Všetky majú 4 poličky, sú prístupné zo všetkých strán, kompletne uzavreté sklom. Najvyššia polička je už dosť vysoko, pre deti takmer nepoužiteľná, ak nechceme, aby obzerali iba podvozky modelov. Preto uvažujeme najvyššie poličky nepoužiť. Boxov je opäť 6 kusov. Skvelá vec !


Ďalší využiteľný priestor sú dva drevené boxy so skleneným vekom. Sú meter široké a na pohľad sú najlepšie prístupné zhora. Ich použite je na našej fantázii. Predpokladám, že by mali byť oprené zadnou plochou o stenu, keďže sú tam dvierka.


Predposledný využiteľný priestor sú steny. Na ne sa dajú nainštalovať drôtené závesné mreže, na ktoré sa môžu zavesiť rôzne obrázky, fotky, letáky alebo plagáty. Opäť je na našej fantázii, ako ich dokážeme využiť. Mreží je toľko, že možme nimi pokryť všetky steny veľkej miestnosti.


Posledný priestor sú klasické stoly. Sú najmenej bezpečné, dajú sa od návštevníkov oddeliť iba páskou. Tu Béďo navrhol urobiť výstavku pracovných nástrojov, náradia a rozostavaných modelov. Opäť verím, že použijeme našu fantáziu.

Takže asi toľko o priestoroch, výstavke, bezpečnosti atď. Dúfam, že to v piatok poriadne predebatujeme.
Zverejnenie komentára
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...